Jak utrzymać motywację do biegania w zimie‍Kiedy dni stają się krótsze, a powietrze chłodniejsze, może się wydawać, że bieganie jest ostatnią rzeczą, o której myślisz. Ale w rzeczywistości, teraz jest idealny czas, aby zasznurować swoje trampki i ruszyć w drogę. Chłodniejsze temperatury zmuszają Twoje ciało do cięższej pracy, aby utrzymać zdrową temperaturę, co z kolei pomaga wzmocnić mięśnie, poprawić wytrzymałość i zwiększyć metabolizm.

Ustal konkretne cele biegowe

Motywacja do wyjścia za drzwi może pochodzić z najróżniejszych miejsc. Może chcesz zrzucić rozmiar sukienki na specjalną okazję, albo pchnąć się na nowy rekord dystansu. Niezależnie od powodów, ważne jest, aby mieć cel w głowie, aby wiedzieć, do czego pracujesz. A jako dodatkowy bonus, będziesz mógł zaznaczyć ten cel z listy rzeczy do zrobienia, kiedy go osiągniesz!

  • Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, spróbuj spojrzeć na 10 najpopularniejszych celów biegowych, aby się zainspirować.
  • Jeśli jesteś jak większość ludzi, twoje poziomy motywacji są najwyższe, gdy jesteś podekscytowany tym, co czeka cię w przyszłości.

Jak więc możesz wykorzystać to na swoją korzyść? Najlepszym sposobem jest zaplanowanie swoich treningów z wyprzedzeniem. Jeśli wiesz, co będziesz robił każdego dnia, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że pominiesz sesję lub odłożysz ją na później, ponieważ jesteś zbyt zmęczony. Co więcej, warto spisać swoje plany i wywiesić je w miejscu, w którym będziesz je widział każdego dnia. W ten sposób będziesz bardziej skłonny do realizacji swoich planów, nawet gdy sytuacja stanie się trudna.

Utrzymaj swoje cardio dzięki treningom w pomieszczeniach

Jeśli masz ochotę kontynuować swoje bieganie, ale martwisz się o zimną pogodę i o to, jak może ona na ciebie wpłynąć, spróbuj kilku treningów w pomieszczeniach. Znajdź trening, który uwielbiasz, niezależnie od tego, czy jest to jazda na rowerze, pływanie, boks czy Zumba - a godziny będą mijały jak z płatka. Trening w ogrzewanym otoczeniu pomoże Ci również podkręcić metabolizm, więc będziesz spalać kalorie nawet po wyjściu z siłowni. Co więcej, ponieważ z treningu w pomieszczeniu czerpiesz te same korzyści, co z treningu na świeżym powietrzu, nadal możesz czuć się dobrze z samym sobą. Pomagasz swojemu ciału stać się silniejszym, sprawniejszym i zdrowszym - a to zawsze dobra rzecz!

Nagradzaj się za dobrze wykonaną pracę!

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem jest nagradzanie siebie za całą swoją ciężką pracę. Nie ma nic złego w nagradzaniu siebie za dobrze wykonaną pracę - w rzeczywistości jest to doskonały sposób na utrzymanie motywacji! Możesz to zrobić na wiele sposobów - od zarezerwowania dnia w spa, po zafundowanie sobie nowej pary butów do biegania. Wybór należy do Ciebie - i możesz zrobić wszystko, co będzie dla Ciebie odpowiednie.