Używanie prostych słów i zwrotów na bloguNajlepszym sposobem na używanie języka bezpośredniego jest wybieranie prostych słów i zwrotów. Nie musisz pozbywać się wszystkich długich słów, których używasz, ale większość zdań powinna być krótka. Jeśli nie jesteś pewien, co powiedzieć, zapisz wszystko, co przyjdzie Ci do głowy, a następnie wyrzuć to z pamięci. Zdania można pisać na wiele różnych sposobów i każdy z nich ma inne znaczenie. Jeśli użyjesz niewłaściwego słowa, może to całkowicie zmienić jego znaczenie. Kiedy piszesz wpis na blogu, musisz pamiętać, że każde słowo i zdanie, którego używasz, jest częścią całości. Nie chcesz odrzucać tego obrazu, aby skupić się na drobnych szczegółach. Należy pamiętać o przesłaniu, które chcemy przekazać, i odpowiednio używać słów.

Streszczenia są skuteczne, gdy używa się języka bezpośredniego

Streszczenia są skuteczne, gdy używany jest język bezpośredni. Nie są one jedynie streszczeniem tekstu, muszą być napisane tak, aby mogły samodzielnie funkcjonować. Najlepszym sposobem na pisanie streszczeń jest używanie bezpośredniego języka i unikanie frazesów lub idiomów. Powodem tego jest to, że ludzie, którzy czytają streszczenia, mogli nie czytać oryginalnego tekstu i będą chcieli dokładnie wiedzieć, co jest napisane, bez konieczności wracania i ponownego czytania.

  • Kiedy piszesz streszczenie, ważne jest, by zdania były krótkie, a słowa proste.
  • Jeśli chcesz streścić krótki artykuł, możesz to zrobić w jednym zdaniu.

Na przykład, jeśli chcesz streścić artykuł o tym, jak napisać wpis na blogu, możesz powiedzieć coś w stylu: "Wpis na blogu to krótki artykuł na określony temat, który jest przeznaczony dla czytelników w Internecie". Jeśli próbujesz streścić książkę lub długi artykuł, łatwiej będzie podzielić go na akapity. Do streszczania dłuższych fragmentów treści można również użyć różnych technik. Na przykład można utworzyć listę wypunktowaną, która podsumowuje cały artykuł. Do streszczania treści można również używać obrazów. Obrazy mogą przekazać dużą ilość informacji w krótkim czasie.

Przekaż czytelnikom swoje przesłanie

Kiedy piszesz wpis na blogu, łatwo jest dać się ponieść własnym myślom i zapomnieć o odbiorcach. Jeśli używasz bezpośredniego języka, masz większe szanse na to, że Twoje wpisy będą krótkie i na temat. Spędzisz mniej czasu na pisaniu i będziesz miał więcej czasu na inne sprawy. Pisząc wpis na blogu, należy pamiętać, że jest to okazja do przekazania czytelnikom swojego przesłania. Oznacza to, że należy pisać krótko i na temat. Używanie długich zdań i skomplikowanych słów może sprawić, że Twój przekaz będzie bardziej zagmatwany i trudniejszy do zrozumienia. Jeśli chcesz pisać lepsze wpisy na blogu, musisz używać bezpośredniego języka.