Zanim wyruszysz w podróż do Ameryki Południowej, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy…Ameryka Południowa to wspaniałe miejsce do zwiedzania i odkrywania. Region ten jest pełen zapierających dech w piersiach cudów natury, pysznych regionalnych kuchni i żywych kultur. Niezależnie od tego, czy szukasz przygód, czy chcesz odpocząć, jest wiele rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz się w ten region. Jeśli planujesz kolejną wielką podróż i chcesz zobaczyć jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie, to Ameryka Południowa jest miejscem dla Ciebie. Jednak pomimo listy zalet tego regionu, istnieją pewne wady, o których należy pamiętać, aby zapewnić sobie bezpieczny i wspaniały czas podczas podróży.

Zdrowie i higiena

Standard opieki zdrowotnej w Ameryce Południowej jest całkiem dobry, ale należy zachować ostrożność i zawsze mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy. Zaleca się również wykonanie szczepień zgodnie z wytycznymi CDC. Jeśli wybierasz się w rejon Amazonii, powinieneś zachować ostrożność, ponieważ jest to miejsce podatne na choroby takie jak malaria, denga i żółta gorączka i wirus Zika.

Wskazówki dotyczące zakupów

Jeśli chcesz zrobić zakupy podczas podróży, to Ameryka Południowa jest do tego doskonałym miejscem. Należy jednak zachować ostrożność podczas zakupów i zawsze targować się przy zakupie. Unikaj też robienia zakupów w miejscach, które są często odwiedzane przez turystów. Zamiast tego wybierz się do miejsc, w których zakupy robią miejscowi. Jeśli chcesz kupić coś na pamiątkę z podróży, możesz kupić wyroby rękodzielnicze, takie jak plecione kosze i hamaki, swetry z alpaki i tkane poncho.

Zalecenia dietetyczne

Jeśli jesteś wegetarianinem, to masz szczęście, ponieważ Ameryka Południowa ma dużą populację wegetarian i oferuje szeroki wybór dań wegetariańskich. Jeśli jesteś weganinem, możesz mieć trudności, ponieważ w tym regionie weganizm jest bardzo rzadki. Dieta południowoamerykańska jest bogata w mięso, co utrudnia wegetarianom i weganom jedzenie poza domem. Jednak prawie w każdym menu można znaleźć sałatkę, miskę ryżu i fasoli.